Filmi ‘Zana’ fiton çmimin kryesor në Midpoint

21 Tetor, 2017 - 4:07 pm

Filmi i metrazhit të gjatë ‘Zana’ i cili në thelb të rrëfimit ka luftën e fundit në Kosovë, ka fituar çmimin kryesor në Medpoint, shkruan KultPlus.

19 skenaristë dhe producentë kanë marrë pjesë këtë vit në Midponit Feature Lunch, me projekte filmike të metrazhit të gjatë. Në këtë garë çmimin në vlerë prej 8 mijë eurove e ka fituar filmi ‘Zana’ me skenar dhe regji të Antoneta Kastratit.

Çmimi është dhënë në Pragë dhe është çmimi kryesor i kësaj gare.

Ky projekt filmik i Shtëpisë filmike “Crossing Bridges Films, me skenar dhe regji të Antoneta Kastratit dhe producent Casey Cooper Johnosn, ka gjetë mbështetje edhe në Shqipëri ./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme