Filmi “Zgjedhe një emër”, është shpërblyer me çmimin “Filmi më i mirë” në kategorinë kombëtare nga Dokufesti

11 Gusht, 2019 - 11:00 am

Filmi “Zgjedhe një emër”, mbrëmë është shpërblyer me çmimin “Filmi më i mirë” në kategorinë kombëtare nga Dokufesti.

Juria për ndarjen e këtijçmimi ka qenë Ilir Hasanaj, Lala Meredith-Vula, Enrico Vannuci

“Për shkak të rrëfimit të fortë, që adreson çështje moderne të imigrantëve kosovarë jashtë vendit, aktrimit të mirë, dhe skenave që në mënyrë të vetëdijshme përdorin fuqinë e kinematografisë, ne juria e kategorisë kombëtare zgjedhim si fitues të këtij viti ‘Zgjedhe një emër’ nga Dritëro Mehmetaj”, është shkruar në deklaratën e DokuFest. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme