Filmi “Zgjoi” me premierë në Shkup, pjesë e Cinedays Festival of European Film

19 Korrik, 2021 - 2:03 pm

Filmi me skenar dhe regji të Blerta Bashollit është pjesë e Cinedays Festival of European Film, ku edhe ka prezantuar premierën në Maqedoni, për ta shënuar kështu fillimin e prezantimit të filmit në rajon, shkruan KultPlus.

Filmi “Zgjoi”, që po konsiderohet si filmi më i suksesshëm i Kosovës, duke triumfuar në Sundance Film Festival me tre çmime, ku në historinë e këtij festivali asnjë film nuk është shpërblyer me tre çmime, flet për historinë e Fahrije Hotit, dhe rolin e saj e ka jetësuar Yllka Gashi.

Ende nuk dihet se në çfarë periudhe, filmi “Zgjoi” do të prezantohet para audiencës kosovare./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme