Fisnik Maxhuni fiton çmim në ‘Sarajevo Talents’

23 Gusht, 2018 - 9:28 pm

61 talente të rinj kanë qenë këtë vit pjesë e programit Sarajevo Talents i cili mbahet në kuadër të Festivalit të Filmit në Sarajevë, shkruan KultPlus.

Ky edicioni i 12-të i Sarajevo Talents kishte edhe tre pjesëmarrës nga Kosova.
May-Linda Kosumoviq, Dritëro Mehmetaj dhe Fisnik Maxhuni.

Ky i fundit sapo ka bërë të ditur që është shpallur fitues në këtë garë.

Fisnik Maxhuni fitoi çmimin Pack & Pitch të Talenteve të Sarajevës me filmin e tij “The Land Within Me”.

“”The Land Within Me”, my first feature film in development gets awarded at the SARAJEVO FILM FESTIVAL ! Merci SËISS FILMS, JJ Basic”, ka shkruar Maxhuni në Facebook. / KultPlus.com
https://www.sff.ba/en/news/10966

Të ngjajshme