Florist Bajgora vlerësohet për rolin e tij në filmin e ri gjerman

27 Nëntor, 2021 - 10:15 pm

Aktori Florist Bajgora është duke marrë pjesë në filmin “My soul stays warm in December”, ku edhe është vlerësuar shumë për rolin e tij nga juria e festivalit “KinoFest Luenen”, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në “Facebook”, Bajgora është shprehur shumë i lumtur për vlerësimin e jurisë, derisa ka treguar se ka punuar më pak se dy muaj për t’u përgatitur për këtë film në gjuhën gjermane.

Ky është reagimi i jurisë:

“Në rolin e tij si Valmiri, Florist Bajgora jo vetëm që magjeps përkrah dy aktorëve me përvojë dhe të njohur, por loja e tij delikate dhe e hollësishme i jep personazhit të tij një kërcënim që në të njëjtën kohë lejon ndjeshmërinë për antagonistin. Kjo ndarje e ndjenjave e kombinuar me lojën e tij të ndikuar nga intensiteti dhe urgjenca e pasuron filmin me një dendësi që rezonon për një kohë të gjatë dhe tregon realitetin. Me këtë vlerësim të nderuar, dëshirojmë të tërheqim vëmendjen për këtë arritje të veçantë aktoriale”, ishte vlerësimi i jurisë.

Florist Bajgora njihet për rolet e tij në filmiat Enemy of the House, The Land Within Me and Lost Exile (2016). /KultPlus.com

May be an image of 3 people, beard, people standing, outdoors and text that says 'SUSANNE WOLFF ULRICH MATTHES FLORIST BAJGORA ELIA GEZER GEBORGTES WEISS MEREEOE'

Të fundit

Të ngjajshme