‘Friends: The Reunion’ me katër nominime në Emmy

14 Korrik, 2021 - 2:30 pm

‘Friends: The Reunion’ u nominua në Emmy të martën, në katër kategori të ndryshme. Kategoria e fundit do të thotë që Cortney Cox më në fund mund të bashkohet me pesë kolegët e saj të tjerë, që më herët kanë qenë të nominuar në Emmy.

Cox është e vetmja nga gjashtë yjet kryesore të Friends që kurrë nuk u nominua në Emmy gjatë transmetimit të dhjetë sezoneve të këtij seriali përgjatë viteve 1994-2004.

Cox bashkë me Jennifer Aniston, David Schwimm Winston, krijuesit e miqve Kevin Bright, Kauffman dhe Crane Risollën një episod special të Friends, transmeton KultPlus.

Gjatë 236 episodeve, Friends mblodhën gjithsej 62 nominime për Emmy, duke përfshirë pesë për Aniston, gjashtë për Kudrow, tre për LeBlanc dhe një për Schwimmer dhe Perry./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme