‘Gardhi’ i Lendita Zeqirajt pjesë e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit ‘Hamptons’

17 Shtator, 2018 - 10:00 pm

Filmi “Gardhi” me regji të Lendita Zeqiraj i cili ka triumfuar në Palm Springs si filmi më i mirë i shkurtër duke fituar kështu të drejtën e garimit për OSCAR, tashmë është përzgjedhur për të qenë pjesë e Festivalit të 26-të të filmit ‘Hamptons’, shkruan KultPlus.

Festivali mbahet nga data 4 deri më 8 tetor.

“Ne jemi të ngazëllyer për të zbuluar se ‘FENCE’ nga Lendita Zeqiraj është përzgjedhur për të qenë pjesë e Festivalit të 26-të vjetor të filmit Hamptons, i cili do të zhvillohet nga 4 tetori deri më 8 tetor”, kanë njoftuar në faqen zyrtare te filmit në Facebook.

‘Gardhi’ është bashkëprodhim i shtëpisë filmike kosovare N’art, Sacrebleu Productions nga Franca dhe Woof Films nga Kroacia, dhe është përkrahur financiarisht nga Qendra Kinematografike e Kosovës, Cinema Fondacioni – Region Ile De France, dhe me mbështetje nga Komuna e Prishtinës.

Në këtë film luajnë: Arti Lokaj, Ilire Vinca, Adriana Matoshi, Rozafa Celaj, Melihate Qena, Xhejlane Godanci, Kumrije Hoxha, Arta Selimi, Alketa Sylaj, Edita Dula, Timur Urqan, Norik Xhemajli dhe qenushja Nina. / KultPlus.com
http://shortfilmfence.com/fence-hamptons-international-film-festival/

Të fundit

Të ngjajshme