“Gardhi” i Lendita Zeqirajt filmi më i mirë i shkurtër në DokuFest

11 Gusht, 2018 - 9:05 pm

Filmi “Gardhi” me regji të Lendita Zeqiraj i cili ka triumfuar në Palm Springs si filmi më i mirë i shkurtër duke fituar kështu të drejtën e garimit për OSCAR, tashmë është fitues edhe i çmimit filmi më i mirë i shkurtër në DokuFest, shkruan KultPlus.

Në këtë film luajnë: Arti Lokaj, Ilire Vinca, Adriana Matoshi, Rozafa Celaj, Melihate Qena, Xhejlane Godanci, Kumrije Hoxha, Arta Selimi, Alketa Sylaj, Edita Dula, Timur Urqan, Norik Xhemajli dhe qenushja Nina. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme