George Clooney zbulon arsyen kryesore pse refuzoi një pagë prej 35 milionë dollarësh

6 Dhjetor, 2021 - 2:00 pm

Fituesi i çmimit Oscar, George Clooney është padyshim një nga njerëzit më të pasur në planet. Të paktën, në vitin 2018, ai u shpall si aktori më i paguar në botë, transmeton KultPlus.

Me një vlerë neto prej më shumë se 500 milionë dollarë, ylli i “Up in the Air” dhe tani regjisori i “Tender Bar” nuk është se po kërkon shumë të mëdha të parave.

Pasuria e tij e madhe ka ndikuar që ai të refuzojë një pagë të majme prej 35 milionë dollarëve për shkak të një konfikti moral.

“Më ofruan 35 milionë dollarë për një ditë pune për një reklamë ajrore, por fola me Amal [Clooney, avokatin e të drejtave të njeriut me të cilin u martua në vitin 2014] për këtë dhe vendosëm se nuk ia vlente”, tha Clooney. “Ishte [i lidhur me] një vend që, megjithëse është një aleat, ndonjëherë është i diskutueshëm, dhe kështu vendosa se nuk ia vlen”, ka deklaruar Clooney për The Guardian.

Clooney aktualisht është duke punuar në filmat e tij të rinj, të cilët pritet të dalin këtë vit ose tjetrin. /KultPlus.com

George Clooney admits he rejected $35M for a single workday | Daily Sabah

Të fundit

Të ngjajshme