Gjino që u martua 14 vjeç me Marigon, ja si duket sot (FOTO)

20 Gusht, 2020 - 10:39 am

Filmi “14 vjeç dhëndër” na ka gozhduar të gjithëve para ekranit të televizorit dikur.

Ndonëse ndër njerëz njihet me titullin “14 vjeç dhëndër”, filmi shqiptar i prodhuar në vitin 1987, realisht titullohet “Përrallë nga e kaluara”. Aktorët që mbahen mend dhe për të cilët zhvillohet ngjarja kryesore janë Elvira Diamanti apo Marigoja në film dhe Admir Sorra me rolin e tij të Gjinos.

E sigurisht që kemi qeshur të gjithë me batutat e djaloshit, që në film mbante emrin Gjino dhe që e martuan që 14-vjeç.

Në këtë fotogaleri do të shihni se si ka ndryshuar Admir Sorra, i cili nuk e vazhdoi rrugën e kinematografisë, ndonëse tregoi që ishte vërtetë i talentuar. Aktualisht ai jeton në Vlorë, por disa vite më parë ai ka jetuar edhe jashtë shtetit.

Ndryshe, skenari i këtij filmi është i bazuar në novelën me të njëjtin titull të Andon Zako Çajupit. / KultPlus.com

Të ngjajshme