“Grand Prix” për filmin e Lendita Zeqiraj në Zagreb

24 Tetor, 2020 - 10:38 pm

Në Zagreb të Kroacisë për disa net është mbajtur edicioni i festivalit “One Take Film Festival”, ku është prezantuar edhe filmi artistik i metrazhit të shkurte “Fence”, me regji të Lendita Zeiqiraj, shkruan KultPlus.

Në këtë festival, filmi i Zeqirajt është shpërblyer me çmimin “Grand Prix” të festivalit, ndërkohë janë ndarë edhe çmime të tjera në kategori të ndryshme.

Filmi “Fence”, tashmë ka shumë çmime kombëtare e ndërkombëtare, kurse Lendita Zeqiraj njihet edhe për dy filmat e tjerë “Ballkoni” dhe “Shpia e Agës”./ KultPlus.com

Të ngjajshme