“Hekurishtja” dhe “Home sweet home” do të shfaqen në Festivalin e Filmit Mesdhetar në Gjermani

15 Janar, 2018 - 4:15 pm

Filmi “Hekurishtja” nga Regjisori Burim Haliti dhe filmi “Home sweet home” nga regjisori Faton Bajraktari do të shfaqen në ditët e Filmit Mesdhetar në Munchen Gjermani, shkruan KultPlus.

Këtë vit është edicioni i njëmbëdhjetë i organizimit të “Festivalit të Filmit Mesdhetar”në Munchen te Gjermanisë. Duke qenë se në këtë festival përparësi kanë filmat të cilët vijnë nga vendet bregdetare, kjo është hera e parë që dy filma nga Kosova shfaqen në këtë festival.

Filmi “Hekurishtja” dhe “Home sweet home” do të shfaqen me datën 25 janar në ora 20:30 në Carl-Amery-Saal, Vortragssaal der Bibliothek, në Munchen./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme