Ikona e Hollywoodit, Doris Day vdes në moshën 97 vjeçare

13 Maj, 2019 - 3:17 pm

Doris Day, ikona e Hollywoodit e njohur më së shumti për punën e saj në të 50-tat e 60-tat, ka vdekur.

Doris Day ishte në moshën 97 vjeçare, transmeton koha.net.

Day ka aktruar në filmat si ‘Calamity Jane”, “Pilow Talk” e “Love Me or Leave Me” si dhe ka qenë këngëtare. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme