Këtë Halloween, Cineplexx sjell event të veçantë me çmim biletash vetëm 3€

31 Tetor, 2022 - 1:55 pm

Cineplexx do të jetë një destinacion fantatstik për ditën e Halloween. Me një çmim special të biletave (3,00€), dekorime të frikshme në korridor dhe cosplay, kinemaja do të jetë vend perfekt për fansat e filmave horror dhe festës së Halloween në përgjithësi.

Këta janë 4 filmat të cilët do të mund ti shihni sot në Cineplexx për Halloween me çmim special:

Prey for the Devil
Kisha Katolike Romake lufton një rritje globale të zotërimeve demonike duke rihapur shkollat ​​për të trajnuar priftërinjtë për të kryer ekzorcizëm. Megjithëse murgeshat janë të ndaluara të kryejnë këtë ritual, një profesor i njeh dhuntitë e motrës Ann dhe pranon ta stërvitë atë. E futur në vijën e parë shpirtërore, ajo së shpejti e gjen veten në një betejë për shpirtin e një vajze të re, e cila është pushtuar nga i njëjti demon që torturoi nënën e saj vite më parë.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Michael Myers (aka The Shape) in HALLOWEEN ENDS, directed by David Gordon Green

Halloween Ends
Katër vite pas takimit të saj të fundit me vrasësin e maskuar Michael Myers, Laurie Strode po jeton me mbesën e saj dhe po përpiqet ta harroj atë. Myers nuk është parë që atëherë, dhe Laurie më në fund vendos të çlirohet nga tërbimi dhe frika dhe të përqafojë jetën. Megjithatë, kur një i ri akuzohet për vrasjen e një djali që ai po kujdesej për të, ndez një kaskadë dhune dhe terrori që e detyron Laurie të përballet me të keqen që nuk mund ta kontrollojë.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Smile
Pasi që dëshmoi një incident të çuditshëm, traumatik i cili përfshin një paciente, Dr. Rose Cotter fillon të përjetojë dukuri të frikshme që ajo nuk mund t’i shpjegojë. Rose duhet të përballet me të kaluarën e saj shqetësuese në mënyrë që të mbijetojë dhe t’i shpëtojë realitetit të saj të ri të frikshëm.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Kthetrat e Shqiponjës
Kaosi pas rënies të komunizmit i ka hapur dyert një lufte të përgjakshme civile. Matia, vetëm një adoleshent, ngacmohet nga shokët e tij. Në përpjekje për të shpëtuar, ai fshihet brenda një bunkeri të braktisur. Në atë ndërtesë drithëruese, Matia do të jetë i pari që do të zbulojë diçka të frikshme dhe të paimagjinueshme që do të ndryshojë gjithë jetën e tij.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:30.

Të ngjajshme