‘King Richard’, një nga filmat më inspirues të vitit, nga 18 nëntori nis shfaqjen në Cineplexx

17 Nëntor, 2021 - 5:11 pm

Nga 18 nëntori, në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen 2 super-filma të rinj, dhe një nga ta është prej filmave më inspirues këtë vit.

Nga data 18 nëntor, në Cineplexx do të keni mundësi t’i shihni disa nga premierat më të fundit botërore. Filmi më i pritur i kësaj jave është super-filmi King Richard, ku në rol kryesor është ylli Will Smith.

Detajet e të dy filmave që do të fillojnë të shfaqen këtë javë mund t’i gjeni më poshtë:

1) King Richard Një vështrim se si superyjet e tenisit Venus dhe Serena Williams u bënë ata që janë pas stërvitjes nga babai i tyre Richard Williams. Filmi ka në rol kryesor aktorin e famshëm Will Smith, ndërsa në role mbështetëse vijnë aktorët Demi Singleton, Saniyya Sidney, Jon Bernthal, e të tjerë.

2) Copshop

Në arrati nga një vrasës vdekjeprurës, një mashtrues dinak harton një skemë për t’u fshehur brenda një stacioni policie të një qyteti të vogël, por kur sulmuesi del në zonë, një polic rishtar i dyshimtë e gjen veten të kapur në konflikt. Nën regji të Joe Carnahan, filmi sjell aktorët Gerard Butler, Frank Grillo dhe Toby Huss së bashku në një film të mbushur aksion.

Biletat për këta filma mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:30 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit Cineplexx KS. Më shumë informata rreth filmave mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme