Konfirmohet vazhdimi i “Murder Mystery” në Netflix

26 Shtator, 2021 - 1:17 pm

Jennifer Aniston dhe Adam Sandler kohët e fundit konfirmuan se do të marrin pjesë në një vazhdim të komedisë së vitit 2019 “Murder Myster”.

Aktorët njoftuan se ishin duke u përgatitur për të luajtur në filmin e ardhshëm të Netflix, të titulluar aktualisht “Murder Mystery 2”, gjatë eventit të takimit me fansa Tudum, që u zhvillua të shtunën, shkruan DailyMail.

Zhvillimi i një filmi komedi u raportua fillimisht vetëm disa muaj pas publikimit të tij fillestar, megjithëse përfshirja e aktororëve nuk u konfirmua në atë kohë.

Gjatë bisedës së dyshes, e cila u nda në postimin e një llogarie të tifozëve në Twitter, Sandler foli për temën e një filmi tjetër duke i sugjeruar Aniston që ata duhet të darkojnë në të ardhmen e afërt.

Aktorja 52-vjeçare më pas propozoi që ata të dy të takoheshin në shumë raste, edhe pse aktori i saj 55-vjeçar vuri në dukje se ‘shumë njerëz vdiqën’ herën e fundit që e bënë këtë.

Ylli i “Friends” vuri në dukje se përvojat e tyre ndodhën në filmin origjinal “Mureder Myster” dhe se më pak vdekje duhet të ndodhin gjatë daljes së tyre të ardhshme.

Filmi origjinal “Murder Myster” paraqiti Aniston dhe Sandler si Audrey dhe Nick Spitz, një çift nga New York të cilët përfshihen në një hetim lidhur me një incident në jahtin e një miliarderi.

Gjithashtu të përfshirë në filmin i drejtuar nga Kyle Newacheck janë: Luke Evans, Gemma Arterton dhe Terence Stamp./KultPlus.com

Të ngjajshme