Kosova me dy filma në Hagë

5 Nëntor, 2017 - 10:05 am

Në Hagë të Holandës, çdo vit mbahet festival i filmit “Eastern neighbours film festival”, ku shfaqen filma prej Evropës Juglindore.

Kosova edhe këtë vit është pjesë në këtë festival. Këtë vit ky festival ka filluar më 26 tetor dhe do të zgjasë deri më 5 nëntor.

Këtë vit Kosova paraqitet me dy filma: filmi kosovaro-gjerman “Echo” i regjisorit Dren Zherka dhe filmi kosovar-holandez “Lord of the house” i regjisorëve Danielle Bremer dhe Edon Rizvanollit, transmeton albinfo.ch./ KultPlus.com

Të ngjajshme