Ky është aktori i cili ka luajtur në filmin ‘Një pallto për babën tim në burg’

23 Tetor, 2019 - 9:59 pm

Fotografitë e vjetra gjithmonë sjellin kujtime. Ky për një moment duket sikur është misioni i tyre kryesor, të na kthejnë në retrospektivë.

Një e tillë është ajo gjatë xhirimit të filmit televiziv ‘Një pallto për babën tim në burg’.

Jehon Gorani – aktor, Adem Mikullovci – aktor, Fatmir Bajrami në cilësinë e kameramanit dhe Fatmir Bajrami shihen në fotografinë e shpërndarë në rrjete sociale nga Fatmir Bajrami.

Filmi “Një pallto për babën tim në burg” është film i viteve të 90’ta kur çdo gjë shqiptare në Kosovë ishte e ndaluar. Filmi është bërë në mënyrë të fshehur.

Në këtë film televiziv kanë luajtur edhe Shani Pallaska, Leze Qena, Shkumbin Istrefi, Kumrije Hoxha e aktorë tjerë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme