Lady Gaga do të luajë Harley Quinn në vazhdimin e ‘Joker’

15 Qershor, 2022 - 7:20 pm

Lady Gaga do të luajë Harley Quinn në vazhdimin e filmit “Joker”, i cili do të shohë Joaquin Phoenix të kthehet në rolin e tij kryesor, transmeton KultPlus.

Sipas Hollywood Reporter, Lady Gaga është në radhë për të marrë rolin e Harley Quinn-it, ish-psikiatres sw Arkham Asylum, e cila është shfaqur rregullisht në narrativat e lidhura me Batman-in si ndihmëse dhe e dashuruar pas Joker-it.

Margot Robbie luajti personazhin në filmin e vitit 2016 me titull “Suicide Squad”, si dhe në vazhdimin e tij të vitit 2021, “The Suicide Squad 2”.

Versioni i Robbiet ishte gjithashtu figura qendrore në filmin superhero të vitit 2020 Birds of Prey.

Nuk janë zbuluar detaje të komplotit të filmit, por “Reporter” thotë se Quinn e Joker 2 do të “ekzistojë në një univers të ndryshëm.

Reporter gjithashtu thekson se Joker 2 do të jetë “një muzikal”, megjithëse nuk ofron detaje të mëtejshme. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme