Lady Gaga konfirmon rolin në filmin e dytë “Joker”

5 Gusht, 2022 - 9:00 pm

Këngëtarja e shndërruar në aktore, Lady Gaga, e ka konfirmuar lajmin se do të luajë në filmin e dytë “Joker”, krahas yllit të kinematografisë Joaquin Phoenix.

Gaga, emri i vërtetë i së cilës është Stefani Germanotta, të enjten (4 gusht) e ndau një postim në rrjetet sociale, përmes së cilit i informoi fansat se ajo dhe Phoenix do të ketë role protagoniste në projektin e ri me titull, “Joker: Folie à Deux”.

Në qershor të këtij viti, regjisori Todd Phillips e konfirmoi lajmin se një vazhdim i hitit të vitit 2019, “Joker”, ishte në realizim e sipër. Ai e ndau me ndjekësit online ballinën e skenarit të këtij projekti, që vjen i shkruar nga ai dhe skenaristi Scott Silver. Menjëherë pas këtij lajmi, u raportua se Lady Gaga ishte një bisedime e sipër për t’u angazhuar me rolin e Harley Quinni në film, psikiatrja e Jokerit në spitalin “Arkham Asylum”, e cila bien ë dashuri me të, e ndihmon të largohet nga spitali dhe eventualisht bëhet e dashura dhe ndihmësja e tij në krim.

Ylli i muzikës pop ka luajtur në disa projekte filmike këto vjetët e fundit, si “A Star Is Born” ku luajti krahas aktorit të famshëm, Bradley Coper, dhe “House of Gucci”.

Konfirmimi i Gagas për përfshirjen e saj në projektin e ardhshëm kinematografik, vjen pak kohë pasi u bë e ditur data e lansimit të filmit. “Joker: Folie à Deux” pritet të fillojë së shfaquri nëpër kinema më 4 tetor të vitit 2024, saktësisht pesë vjet pas lansimit të filmit të parë dhe jashtëzakonisht të suksesshëm, “Joker”.

Sipas portalit “Deadline”, xhirimet e “Joker: Folie à Deux” do të fillojnë në dhjetor të këtij viti./koha/ KultPlus.com

Foto: AP/Associated Press

Të fundit

Të ngjajshme