Lewis Hamilton dhe Brad Pitt së bashku në një film

9 Qershor, 2022 - 11:06 am

Lewis Hamilton do të bashkojë forcat me Brad Pitt për një film dramë, pasi kompania e njohur Apple fitoi të drejtat për filmin në një marrëveshje të raportuar prej 130 milionë dollarësh.

Sipas Deadline, filmi do të shohë Pitt, të luajë një shofer garash që del nga pensioni për të konkurruar me një fillestar, me ish-kampionin e botës, Hamilton, i cili është gjithashtu edhe si producent në këtë projekt.

Filmi, i cili ende nuk ka titull, do të drejtohet nga Joseph Kosinski.

Lewis nuk është i huaj për Hollywood-in, pasi ai ka marrë pjesë edhe në filma të tjerë, si “Cars 2”, “Cars 3”, “Zoolander 2” e në mars, Apple siguroi të drejtat për një dokumentar për jetën dhe karrierën e tij.

Ndërkohë, Brad Pitt ka një karrierë të jashtëzakonshme në aktrim dhe ky film pritet që të bëjë bujë të madhe. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme