Leze Qena tregon domethënien e ‘Lulja n’saksie’

19 Janar, 2019 - 9:32 am

Ajo është ndër aktoret më të dashura shqiptare dhe publiku shqiptar gjithmonë i ka shikuar filmat dhe serialet kudo që është shfaqur Leze Qena.

Së fundi, e dashura Leze është bërë e famshme gjithandej edhe në internet, pas interpretimit të një kënge që ka marrë vëmendjen e të gjithëve, në serialin ‘Çka ka shpija’.

Leze Qena për Sevenbizz ka treguar se gjithçka ka qenë rastësisht.

“Gjithçka ka qenë rastësisht, erdh momenti duhej të këndoja dhe më thanë këndo çfarë të duash, dhe e këndova “Lulja n’saksi, saksija n’lule. Kjo këngë në gjeneratën time, artistat kur shkonim nëpër turne, këndonim këtë këngë gjithë rrugës në autobus, mu kujtua dhe e këndova në serial, dhe tani u bë hit. Po të më jepnin përqindje këta të gjithë që po e këndojnë do rrija si pasha”, u shpreh Leze Qena. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme