Lightyear arrin në Cineplexx me eventin Dita e Familjes më 19 qershor me super-shpërblime dhe aktivitete për fëmijë

14 Qershor, 2022 - 1:22 pm


Lodra e famëshme Buzz nga Toy Story arrin në Cineplexx me filmin e ri Lightyear ku me këtë rast do të organizohet eventi Dita e Familjes me shumë shpërblime dhe aktivitete argëtuese për fëmijë.

Disney dhe Pixar sjellin njërin prej filmave të shumëpritur të verës, Lightyear i cili po arrin në Cineplexx këtë të diel me eventin Dita e Familjes. Ky event do të mbahet në të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, duke filluar nga ora 11:30 ku përveç super-shpërblimeve do të ketë facepainting falas dhe coloring pages.

Buzz është njëri nga karakteret kryesore në serinë e filmave “Toy Story” mirëpo para se të ishte lodra e Andy-të tani do ta kuptoni historinë e tij të mëparshme. Chris Evans është zëri mbrapa karakterit Buzz i cili është mjaft afër karakterizimit të Tim Allen për të na bërë që të besojmë lidhjen e lodrës së filmit. Lightyear tregon historinë e astronautit të ri Buzz Lightyear, i cili, pasi u fut në një planet armiqësor me komandantin dhe ekuipazhin e tij, përpiqet të gjejë një mënyrë për t’u kthyer në shtëpi përmes hapësirës dhe kohës, duke u përballur gjithashtu me një kërcënim për sigurinë e universit.

Filmi ka vlerësime pozitive nga faqja e kritikëve të filmave Rotten Tomatoes me 82% për animacionin, aktrimin zanor, partiturën muzikore dhe peshën emocionale.

Gjatë eventit që do ta organizojë Cineplexx do të dhurohen shpërblime të ndryshme në të dy kinematë.

Në kinemanë në Prishtinë do të dhurohen:

6x Gift Cards për spa për 4 anëtarë të familjes në Four Points by Sheraton Prishtina City nga Marigona Hill

10x Gift Cards në vlerë prej 20€ nga The Entertainer Kosovo  

10x Gift Cards në vlerë prej 10€ nga Playland

https://www.instagram.com/p/CewTb-qK3N1/

Ndërsa në kinemanë në Prizren do të dhurohen:

5x Gift Cards në vlerë prej 20€ nga The Entertainer Kosovo   
10x Gift Cards në vlerë prej 10€ nga Playland Kosova  

https://www.instagram.com/p/CewTXrLqgSy/

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo , ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit apo direkt në kinema prej orës 15:00./ KultPlus.com

Të ngjajshme