Mesazhi i aktorit të famshëm: Qëndroni në shtëpi, Robert de Niro po ju vëzhgon (VIDEO)

24 Mars, 2020 - 1:30 pm

Aktori 76-vjeçar, Robert De Niro ka bërë një video mesazh ku u kërkon njerëzve të qëndrojnë në shtëpi, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

“Ne të gjithë duhet të qëndrojmë në shtëpi. Ne duhet të ndalojmë përhapjen e këtij virusi dhe mund ta bëjmë atë vetëm së bashku, jo vetëm për të mbrojtur veten, por për të mbrojtur të tjerët dhe të gjithë të moshuarit që duam. Ju lutem”, thotë De Niro, në video.

Aktori përfundon videon e shkurtër me një frazë të luajtur nga Jack Burns, i cili luajti në filmin 2000 “Takohuni me prindërit”: Po ju shikoj.

Guvernatori i New York, Andreë Cuomo ndau videon në Tëitter me ndjekësit e tij, duke shkruar: “Robert De Niro po ju shikon”.

De Niro është një nga shumë të famshëm që përdorin platformat e mediave sociale për të inkurajuar njerëzit të qëndrojnë në shtëpi, ndërsa vazhdon pandemia e koronavirusit. Një video e ngjashme u postua edhe nga bashkë-ylli i De Niro në filmin: “Takoni prindërit”, Ben Stiller, duke u kërkuar njerëzve të qëndrojnë në shtëpi.

Një tjetër yll që iu bashkua fushatës “Ne jemi në shtëpi” është Kevin Bacon. Aktori nisi sfidën #IstayHomeFor, duke inkurajuar njerëzit që t’ia kushtojnë miqve dhe familjes së tyre për të cilët janë izoluar. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme