Momente nga shënimi i 10 vjetorit të vdekjes së Faruk Begollit (VIDEO)

24 Gusht, 2017 - 11:15 am

Artisti Faruk Begolli, emri i të cilit do të mbetet i paharruar në botën e kinematografisë shqiptare dhe jo vetëm, mbrëmë shënoi 10 vjetorin e ndarjes nga jeta, shkruan KultPlus.

Mbrëmë në kujtim të 10 vjetorit të vdekjes së aktorit Faruk Begolli, Qendra Kinematografike e Kosovës organizoi një takim i cili mblodhi në një vend shumë artistë e njerëz të artit.
KultPlus ju sjellë një video nga atmosfera e krijuar mbrëmë ku dy aktoret tona Gresa Pallaska dhe Shengyl Ismaili shihen duke kënduar këngën ‘Mihane’.

Video e postuar nga Arben Zharku. / KultPlus.com

Të ngjajshme