Monica Bellucci merr çmimin për vepër jetësore (VIDEO)

28 Shtator, 2017 - 3:55 pm

Aktorja e njohur Monica Bellucci ka marrë dje çmimin për vepër jetësore në San Sebastian.

Ajo e ka marrë çmimin Donostia Award në Festivalin e Filmit në San Sebastian në Spanjë. 52 vjeçarja ka dalë në skenë për të marrë çmimin i cili e nderon shumë karrierën e saj prej aktoreje.


“Më pëlqen puna ime dhe çdo ditë punoj me dëshirën më të madhe. Ky çmim më nderon shumë. Jam 52 vjeçare dhe shpresoj se do të më vlerësojnë për punën time, jo për bukurinë time, sepse bukuria është vetëm kalimtare” ka thënë mes tjerash aktorja kur morri çmimin.

Shpesh ajo ka kritikuar mediet pse ato e paraqesin vetëm një grua të bukur por jo të talentuar. Bellucci ka luajtur në filmat “Malena”, “Spectre”, “Irreversible”, “Under Suspicion” dhe filma të tjerë në një karrierë filmike që ka nisur në vitin 1990. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme