Ndërron jetë aktori i famshëm i “Home Alone”

10 Tetor, 2019 - 10:30 pm

Aktori i famshëm, Rip Taylor ka ndërruar jetë mëngjesin e ditës së sotme.

Lajmin u bë publik nga publicisti i tij, Harlan Boll, nëpërmjet një deklarate për mediat. Ai tregoi se aktori nuk ishte mirë prej më shumë se 1 jave dhe pati disa komplikacione, që i shkaktuan edhe vdekjen në moshën 88-vjeçare.

Ai ndërroi jetë në një spital në Los Angeles, ndërsa la pas bnjë karrierë të gjatë në aktrim, por filmi i cili i dha më shumë famë është ai i “Home Alone”. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme