Parashihet që ky film të ketë së paku shtatë nominime për Oscar (FOTO/VIDEO)

14 Nëntor, 2017 - 9:30 pm

Steven Spielberg është regjisori që bën bujë me filmat e tij, dhe sikurse filmat e tij më të hershëm edhe ai i fundit pritet të rrënojë filmat e tjerë konkurrues për çmimin prestigjioz Oscar, shkruan KultPlus.

Ai është kthyer me filmin “The Post”, ku me rolet e tyre luajnë aktorët super të famshëm : Tom Hanks e Meryl Streep.


Tashmë kanë filluar kritikat e para mbi këtë film, të cilët supozojnë që ky film më së paku mund të ketë shtatë nominime për çmimin Oscar, duke përfshirë: skenarin më të mirë, filmi më i mirë,muzika më e mirë,regjia, aktorët kryesorë…

Premiera e këtij filmi pritet të mbahet më 22 dhjetor,kurse çmimet e Oscar do të kenë ceremoninë në muajin shkurt të vitit 2018./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme