Pas Eliza Dushkut, edhe dy gra akuzojnë Joel Krammer për ngacmim seksual

16 Janar, 2018 - 4:50 pm

Disa ditë pasi Eliza Dushku akuzoi koordinatorin e Joel Kramer për ngacmim seksual në filmin “True Lies” të vitit 1994 kur ajo ishte 12 vjeçare, edhe gra të tjera e kanë bërë të njëjtën gjë, shkruan KultPlus.

Laura Albert, e cila ka punuar me Krammer ka thënë për Deadline se mikja e motrës së saj e cila ishte 16 vjeçare në atë kohë, pati një takim seksual me Kramer. Albert kishte ftuar të dy vajzat në pishinë, ato në atë kohë ishin në klasën e dhjetë.

“Pa dijeninë time, shefi im, Joel Kramer, kishte joshur vajzat të notonin në pishinën e hotelit të tij”, shpjegoi Albert.

Një tjetër grua e cila kishte punuar me Krammer dhe e cila kërkoi që të mbetet anonime ka thënë se Krammer e sulmoi një natë në fund të viteve ’70.

Pas publikimit të këtyre dy rasteve, Eliza Dushku ka shkruar në Facebook.

Ju falënderoj për guximin tuaj. Ne do të ecim në këtë me forcë. Nga thellësia e pjesëve të zemrës time, faleminderit për mbështetjen e jashtëzakonshme”, ka shkruar Eliza.

Krammer ka mohuar të gjitha pretendimet duke i quajtur “trillime”. Ai gjithashtu i referohej akuzave të Dushkut si “të çuditshme, të manipuluar dhe gënjeshtra”. Ai mohoi akuzat e saj duke thënë, “Nuk e kam kërcënuar seksualisht atë”.

Sipas Deadline, pretendimet e Dushkut janë pohuar nga nëna e saj, vëllai dhe ish agjenti e saj. Jamie Lee Curtis ka shkruar një ese rreth akuzave të Dushkut, duke duartrokitur aktoren e re që ka vazhduar të ecën përpara./ KultPlus.com

Të ngjajshme