Pas suksesit të ‘Spider-Man’, Tom Holland po kthehet në adaptimin e video lojërave

11 Shkurt, 2022 - 1:35 pm

Pas suksesit të “Spider-Man: No Way Home”, Tom Holland po kthehet si Nathan Drake në adaptimin e video lojërave “Uncharted”, përcjell KultPlus.

“Kam luajtur dy personazhe shumë të famshëm që janë të famshëm për ngjitjen e gjërave”, tha aktori britanik 25-vjeçar për Reuters.

“Ishte e rëndësishme për ne që të krijonim këtë stil unik për Nathan Drake, kështu që nuk kishte fare ngjashmëri me Spider-Man, por… kur jeni duke bërë këta filma të mëdhenj, është emocionuese të shohësh se sa larg mund t’i kalosh kufijtë. për atë që mund të bësh fizikisht, për t’i dizajnuar këto sekuenca që të jenë unike, të freskëta dhe të reja”, tha ai.

Nathan Drake është ekuivalenti mashkullor i Lara Croft në botën e lojërave, duke thyer varre sekrete dhe duke shmangur kurthet vdekjeprurëse për të kërkuar objekte të lashta.

Holland bën pjesën e tij të marifeteve të guximshme, por promovimi i filmit përqendrohet në një sekuencë ku Drake bie nga pjesa e pasme e një avioni dhe përpiqet të kthehet në bord.

Holland e përshkroi si “gjëja më e vështirë që kam bërë ndonjëherë nga pikëpamja fizike”.

Mark Wahlberg fillimisht supozohej të luante Drake në adaptim, por u transferua te personazhi më i vjetër mentor i Sully kur prodhimi më në fund filloi.

Si Spider-Man dhe Drake, Holland po bëhet shpejt heroi më i madh i aksionit për brezin e tij.

“Një rom-com do të ishte mirë nëse jam i sinqertë, por… Më pëlqen të shtyj veten dhe të shoh se çfarë mund të bëj,” tha Holland. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme