Përfundojnë xhirimet e filmit “Hana” nga Ujkan Hysaj

5 Qershor, 2023 - 2:48 pm

Ka përfunduar xhirimet filmi i metrazhit të gjatë, “Hana” me regji të Ujkan Hysaj dhe skenar të Fadil Hysaj.

Ky film i cili për temë ka dhunimin e grave,  prapa vetes kishte një ekip të madhe dhe aktorë tashmë të dëshmuar në fushën e kinematografisë.

Përmes një statusi në facebook, regjisori Ujkan Hysaj është shprehur jashtëzakonisht i lumtur me punën e ekipës dhe gjithë aktorëve pjesëmarrës në film.

Tutje ai ka falënderuar edhe skenaristin e filmit, Fadil Hysaj duke u shprehur se bashkë kanë arritur të nxjerrin një skenar të fuqishëm.

“Një falënderim për aktoren Sheqerie Buçaj për punën e palodhshme dhe fuqinë e talentin e saj në rolin e Hanës, Ilire Vinca në rolin e Fanës, Refet Abazi në rolin e Murselit, Teuta Ajdini në rolin e Hyrijës, Ermin Bravo nga Bosnia në rolin e Ivanit, Shpend Xani në rolin e Besnikut, Xhevdet Doda në rolin e Bozhës, Fatlume Bunjaku ne rolin e Mrikës, Lumnije Muqaj ne rolin e Teutës, Agron Shala në rolin e Ilirit e shumë të tjerët si Gjejlane Godanci, Namie Sylejmani, Bislim Muqaj, Daniela Markaj etj.”, shkruan regjisori. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme