Policia beson se ka gjetur trupin e aktores së zhdukur shqiptare

28 Mars, 2018 - 9:11 am

Detektivët në Los Angeles që kanë qenë në kërkim të aktores shqiptare, Adea Shabani, e cila u zhduk në muajin shkurt, kanë gjetur një trup që besojnë se është i saj.

New York Times raporton se detektivët këtë trup e kanë gjetur të varrosur në një zonë të pabanuar në Californinë Veriore, 400 milje larg apartamentit të saj.

Shabani, 25-vjeçare, mungonte që prej pasdites së 23 shkurtit, kur kamerat e sigurisë kapën aktoren shqiptare me të dashurin e saj. Kërkimet për të u zgjaruan nga Los Angelesi, Sierra Mountains e deri në Colorado.

Kërkimet për shqiptaren përfunduan të martën kur policia gjeti një trup të varrosur nga Nevada County, 20 milje në verilindje të Sacramentos. Edhe pse nuk është kryer obduksioni, policia beson se trupi është Adea Shabanit.

Në një konferencë për media, policia ka njoftuar se pas raportimit se është zhdukur, janë përqendruar në të dashurin e saj, Christopher Spotz, i cili është parë të jetë larguar nga apartamenti së bashku me të. Sipas policisë, Spotz, 33-vjeçar, i cili ishte i fejuar me një tjetër grua, kishte dëshmuar se më 23 shkurt, janë ndalur për kafe në Hollywood dhe më pas kanë vazhduar në veri për te shtëpia e babait të tij, jashtë Sacramentos.

I dashuri i shqiptares nga Maqedonia ka bërë vetëvrasje pas përndjekjes nga policia.

Adea Shabani, nga Maqedonia, shkoi në SHBA më pak se dy vite më parë për të ndjekur karrierën e saj në aktrim./ KultPlus.com

Të ngjajshme