займ на карту онлайн потребительский кредит

Premiera e sezonit të ri të Game of Thrones kishte 55 milionë shikime të pirateruara

Prill 18, 2019 - 7:30 pm

Premiera e sezonit të 8-të kishte 55 milionë shikime të pirateruara, shkarkime dhe torrente në 24 orët e fundit.

Game of Thrones u rikthye në HBO të Dielën me disa prej vlerësimeve më të mëdha dhe audienca të çmendura.

Nga këto 55 milionë shikime të pirateruara, pjesa më e madhe vinin nga transmetime jo zyrtare, shkarkimet përbënin 12.2%, torrentet publike 10.5% dhe torrentet private 0.5%.

Krahasuar me HBO, ky i fundit pati 17.4 milionë shikime në të tre platforma, dy në internet dhe një kabllor. 11.8 milionë shkuan përmes platformës kabllor TV dhe 5.6 milionë përmes kanaleve zyrtare të kompanisë në internet.

Pjesa më e madhe e shikimeve të pirateruara të Game of Thrones vinin nga India me 10 milionë dhe Kina me 5 milionë. Në SHBA ishin vetëm 4 milionë shikime ilegale./insajderi/ KultPlus.com

Të ngjajshme