Presidentja Osmani i bashkohet kampanjës në përkrahje të filmit “Zgjoi”

26 Janar, 2022 - 8:35 pm

Filmi “Zgjoi” me regji të Blerta Bashollit është futur në listën e ngushtë për nominim nga Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit, ‘Oscars 2022’, në kategorinë e filmit ndërkombëtar me metrazh të gjatë, përcjell KultPlus.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka treguar përkrahjen e saj përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”.

Osmani i është bashkuar thirrjes për të publikuar posterin e filmit “Zgjoi” duke përfshirë edhe përshkrimin e shkurtër për çfarë bëhet fjalë.

Më 8 shkurt bëhet e ditur lista finale e nominimeve. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme