Publikohet fotoja e parë e filmit ”Twist”, në të cilin Rita është protagoniste

8 Nëntor, 2019 - 7:30 pm

Sky Cinema ka shpërndarë pamjet e para të filmit të ri ‘Twist’ i bërë nga novela ”Oliver Twist”, ku luan Rita Ora e aktori i famshëm anglez, Sir Michael Caine.

Rita do të luajë rolin e Artful Dodger në këtë film, transmeton KultPlus.

Lena Headey, Franz Drameh e Sophie Simnett gjithashtu do të jenë pjesë në këtë filmi, i cili është duke u xhiruar momentalisht në Londër.

“Twist është një inspirim modern i Charles Dickens”, shkruan në përshkrimin e këtij filmi.

Filmi Twist do të drejtohet nga Martin Owen e i shkruar nga John Wrathall.

Teksa Rita ka rolin e Artful Dodger, komediani David Walliams, 48 vjeç, do të luajë Losberne dhe Sir Michael Caine, 86 vjeç, ka marrë rolin ikonik të Fagin. /koha.net/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme