Publikohet traileri dhe data e premierës së ‘Avatar 2’

29 Prill, 2022 - 3:10 pm

Vazhdimi i parë i Avatarit do të quhet ‘Avatar: The Way of Water’ njoftoi Disney në CinemaCon.

Filmi i vonuar prej kohësh do të dalë në treg më 16 dhjetor.

Këtu është përmbledhja e filmit nga Disney:

Ngjarjet e vendosura më shumë se një dekadë pas ngjarjeve të filmit të parë, Avatar: The Way of Water fillon të tregojë historinë e familjes Sully (Jake, Neytiri dhe fëmijët e tyre), telashet që i pasojnë, gjatësitë që ata bëjnë për të mbajtur njëri-tjetrin të sigurt, betejat që bëjnë për të qëndruar gjallë dhe tragjeditë që durojnë.

Avatari i parë doli në vitin 2009 dhe mbetet një nga filmat më fitimprurës i të gjitha kohërave . Por nëse jeni pak i paqartë për detajet e filmit Disney do të ri-lansojë Avatarin në kinema më 23 shtator./ KultPlus.com

Të ngjajshme