Publikohet traileri i sezonit të gjashtë të serialit “Peaky Blinders” (VIDEO)

3 Janar, 2022 - 7:01 pm

Ka kaluar vetëm një vit që kur erdhi lajmi se saga e gangsterëve të periudhës fituese të çmimeve “Peaky Blinders” do të përfundonte me sezonin e gjashtë.

Një datë transmetimi nuk është bërë ende e ditur, megjithëse është vënë në lojë për fillimin e vitit 2022.

Cillian Murphy është kthyer si Tommy Shelby, duke kërkuar një mjet që klani titullar me bazë në Birmingham të pushojë më në fund.

Po ashtu, janë kthyer edhe Tom Hardy, Paul Anderson, Finn Cole, Anya Taylor-Joy dhe Sophie Rundle, ndër të tjera, shfaqet edhe Stephen Graham.

Ylli, Helen McCrory ndërroi jetë në prill të këtij viti. Fati i Pollyt nuk bëhet i ditur në trailerin e publikuar.

“Peaky është kthyer dhe me një zhurmë. Pas vonesës së detyrueshme të prodhimit për shkak të pandemisë Covid19, ne e gjejmë familjen në rrezik ekstrem dhe aksionet nuk kanë qenë kurrë më të larta. Ne besojmë se ky do të jetë seriali më i mirë nga të gjithë dhe jemi të sigurt që fansat tanë të mrekullueshëm do ta pëlqejnë atë. Ndërkohë që serialit do t’i vijë fundi, historia do të vazhdojë në një formë tjetër”, ka thënë Steven Knight për sezonin e gjashtë.

Sezoni i gjashtë i “Peaky Blinders” është shkruar nga Knight, ndërsa Anthony Byrne kthehet si regjisor duke drejtuar sezonin e pestë me një vlerësim të madh dhe Nick Goding si producent.

Producentët ekzekutivë janë: Caryn Mandabach, Steven Knight, Jamie Glazebrook, David Mason, Anthony Byrne dhe Cillian Murphy.

Krijuar dhe shkruar tërësisht nga Knight, drama e dashur u transmetua për herë të parë në BBC Two, tetë vjet më parë, duke fituar BAFTA për Dramën më të Mirë në sezonin e tij të katërt dhe më pas duke u zhvendosur në BBC One në vitin 2019 me audiencë mbi 7 milion.

Jashtë Mbretërisë së Bashkuar, ai transmetohet në Netflix. / KultPlus.com

https://www.youtube.com/watch?v=2nsT9uQPIrk

Të fundit

Të ngjajshme