Qeraxhiu i Gerbenesë në “Vitet e Pritjes”

21 Shtator, 2020 - 8:23 pm

Vitet e pritjes është film prodhuar nga Kinostudio Shqipëria e Re i xhiruar në vitin 1989 dhe i shfaqur ne 1990. Regjinë e këtij filmi e kishte bërë Esat Musliu, kurse skenarin Musliu së bashku me Teodor Laçon, kurse për muzikën e këtij filmi ishte përkujdesur Limos Dizdari, shkruan KultPlus.

Mesi i viteve ’20. Gjon Kodri kthehet nga Amerika por e ka të pamundur të integrohet përsëri në jetë. Të gjithë e pyesin për emigrantë të tjerë që nuk kanë më lidhje me familjet por Jano rri i heshtur dhe nuk është në gjendje të komunikojë me të tjerët që e rrethojnë.

Në kuadër të këtij filmi ishte luajtur edhe kënga Qeraxhiu i Grebenesë.

KultPlus ju sjellë këtë këngë të shkëputur nga filmi ‘Vitet e Pritjes’. / KultPlus.com

Qeraxhiu i Grebenese

Qeraxhiu i Grebenese ne versionin origjinal. Pamjet filmike janë shkëputur nga filmi "Vitet e pritjes"Ne Klarinete mund ta imagjinoni se cili eshte, me i madhi i kabave shqiptare :)Do iu kenaqet zemra, degjojeni dje shperndajeni 🙂

Gepostet von Shqiperia e Bashkuar am Sonntag, 20. September 2020

Të fundit

Të ngjajshme