Rachel Zegler do të luajë Borëbardhën në filmin e ardhshëm të Disney

23 Qershor, 2021 - 10:30 pm

Rachel Zegler, e cila do të bëjë debutimin e saj në filmin e metrazhit të gjatë i cili do të lançohet në dhjetor, “West Side Story”, të drejtuar nga Steven Spielberg, pritet të luajë princeshën e Disney-it, Borëbardhen, në një “live-action” të historisë së këtij filmi.

“Aftësitë e jashtëzakonshme vokale të Rachelit janë vetëm fillimi i dhuratave të saj. Forca, inteligjenca dhe optimizmi i saj do të bëhen një pjesë integrale e rizbulimit të gëzimit në këtë përrallë klasike të Disney,” tha drejtori Marc Webb në një deklaratë.

Webb, filmat e tjerë të të cilit përfshijnë “(500) Days of Summer” dhe “The Amazing Spider-Man”, ka nënshkruar për të drejtuar shfaqjen e re të Snow që nga maji i vitit 2019.

Prodhimi parashikohet të fillojë në vitin 2022./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme