Regjisori Arlind Islami vjen me filmin e shkurtër ‘Devils breath’

19 Dhjetor, 2021 - 5:15 pm

Regjisori kosovar, Arlind Islami, ka ardhur me një film të ri, të metrazhit të shkurtër.

Ai në kanalin Youtube hodhi këtë projekt, që e titulloi ‘Devil’s breath’, apo ‘Fryma e djallit’, shkruan Syri Kosova.

Pos regjisë, në film Arlindi bëri edhe skenarin.

Në ‘Devil’s breath’ aktrojnë Arben Bajgora, Donika Ahmeti, Durim Neziri, Arbesa Hysenaj, Valdet Idrizi dhe Erion Makolli.

Tematika e këtij filmi ka të bëj me Azizin, personazhi që përjeton hakmarrjen e frikshme të të ish të dashurës së tij. /KultPlus.com

Të ngjajshme