“Routine” nga Bekim Guri fiton çmim special dhe atë të distribuimit në DokuFest

11 Gusht, 2018 - 9:09 pm

Çmimi special dhe ai i distribuimit në DokuFest, shkoi për filmin “Routine”, nga regjisori Bekim Guri, shkruan KultPlus.

Kjo histori ka bërë që regjisori Bekim Guri të kthehet çdo vit, prej 2009-2018, natën e viti të ri në Kosovë për të takuar Albanin dhe për të sjellë një pjesë nga realiteti i tij i dhimbshëm./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme