Rritet buxheti i filmit në Kosovë

6 Gusht, 2018 - 4:58 pm

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, nesër në ora 11:00 do të vizitojë Qendrën Kinematografike të Kosovës, përcjellë KultPlus.

Ministri Gashi do të takojë drejtuesit e QKK-së dhe do të diskutojë për avancimin e politikave të filmit në vendin tonë dhe do t’u konfirmohet rritja e buxhetit dhe e përkrahjes së formave tjera për institucionin kryesor të filmit në Republikën e Kosovës./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme