Së shpejti vjen ‘Aga’s house’ me regji nga Lendita Zeqiraj

16 Maj, 2018 - 9:16 pm

Së shpejti do të publikohet filmi “Aga’s house” me regji dhe skenar të regjisores Lendita Zeqiraj, shkruan KultPlus.

Ngjarja e filmit shtjellohet nga loja e mrekullueshme e aktorëve Arti Lokaj, Basri Lushtaku, Rozafa Çelaj, Adriana Matoshi, Shengyl Ismaili, Melihate Qena, Rebeka Qena, Molikë Maxhuni e aktorë tjerë.

Filmi trajton fatin e një djali të ri që jeton në një shtëpi me gra ndërsa i duhet të përpiqet që të shpëtojë një mysafir që vjen t’ia mësojë atij serbishten, në mënyrë që të vazhdojë kërkimin për babain e tij të zhdukur.

Lendita Zeqiraj njihet për projektet e saja filmike të veçanta, duke përmendur këtu sidomos projektin “Ballkoni” me të cilin shënoi suksese në disa festivale të mëdha të filmit nëpër botë, film ky i cili për disa vite vazhdoi të shfaqej në festivale të ndryshme dhe morri vëmendjen e distributorëve e producentëve të ndryshëm nga kinematografia evropiane. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme