Seriali i Netflix ‘Emily in Paris’ përqafon kulturën franceze në sezonin e ri

14 Dhjetor, 2022 - 12:49 pm

Sezoni i ri i serialit të Netflix ‘Emily in Paris’, me protagoniste Lily Collins që vjen në rolin e Emily Cooper, një amerikane që zhvendoset në Paris nga Çikago për një punë marketingu, do të publikohet më 21 dhjetor, transmeton KultPlus.

Shfaqja fokusohet më thellë te personazhet e saj, duke u larguar nga një lojë mbi klishetë e stileve të jetesës franceze dhe amerikane, për t’u bërë më shumë një “përplasje personalitetesh”, tha Star, i cili është gjithashtu producent ekzekutiv dhe shkrimtar i shfaqjes.

“Ajo ndihet më pak si një peshk jashtë ujit dhe më shumë e interesuar për të përqafuar kulturën rreth saj,” tha Collins, për personazhin që ajo luan.

I shikuar nga 58 milionë familje në muajin e tij të parë, seriali debutoi në kulmin e bllokimeve pandemike në vitin 2020 dhe u bë komedia më e njohur në Netflix atë vit.

Në sezonin e tretë, aktorët Paul Forman dhe Melia Kreiling bashkohen si anëtarë të rinj të kastit. “Personazhe të rinj vijnë dhe shtojnë shumë teksturë dhe komplikime të reja për të gjithë personazhet,” tha Star./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme