Sharon Stone fiton çmimin e “Ikonës së Artë”

31 Gusht, 2021 - 9:33 pm

Diva e kinemasë, Sharon Stone mori  çmimin e “Ikonës së Artë” në Festivalin e Filmit në Zyrih, Zvicër.

63-vjeçarja do t’i shtojë trofeve të saj çmimin e rëndësishëm kinematografik më 25 Shtator, ndërsa më pas do të shfaqet filmi i njohur, “Casino” për të cilin ajo u nominua për Oscar në 1996.

“Është një nder të lidhesh me komunitetin global dhe të festosh thellësinë e artit tonë. Jam e lumtur që njihem në këtë lloj kapaciteti”, tha aktorja e “Basic Instict”.

Sharon do të drejtojë një leksion “masterclass” për aktrimin, bazuar në karrierën e saj dhe metodat e aktrimit./KultPlus.com

Të ngjajshme