займ на карту онлайн потребительский кредит

Shkumbin Istrefi: Shteti mundet me pritë, ndërsa pensionistët nuk presin, sepse vdesin

3 Gusht, 2018 - 7:10 pm

Aktori i njohur kosovar Shkumbin Istrefi, ka reaguar përmes një statusi në Facebook rreth një çështje të ndjeshme në lidhje me fondet pensionale të bllokuara. Sipas tij një shtet normal duhet të reagoj ndaj kësaj çështje me prioritet, shkruan KultPlus.

Më poshtë mund ta lexoni reagimin e plotë të aktorit:

“Nje shtet i cili mendon per popull, ne situaten kur fondet pensionale jane te bllokuara ne Serbi, kish vepru keshtu:
Ia kish dhane popullit pensionet e bllokuara nga fondi i vet, dhe ne kuader te negociatave me Serbine kish kerku me u kthy ai fond. Kjo eshte me prioritet se shume “investime” te tjera”, ka shkruar Istrefi. /KultPlus.com

Të ngjajshme