Shqipëria Komuniste vjen me filmin “Bunker”, në këtë film edhe aktori kosovar Gramos Gashi (VIDEO)

22 Maj, 2018 - 12:25 pm

Është film i metrazhit të gjatë dhe sapo ka prezantuar edhe trailerin, shkruan KultPlus, film i cili është vendosur në vitet e 80-ta, pikërisht në Shqipërinë Komuniste.

Filmi “Bunker”është punuar me regji të Kast Hasa, kurse me role në këtë film janë përfshirë aktorët: Klod Hoxha, Enxhi Cuku, Kristi Baçi, Kristaq Pilo, Arjeton Toni Osmani, Gramos Gashi, Kast Hasa, Ioana Sinani dhe Anila Mucaj.

Filmi flet për Fridën, një vajzë 18 vjeçe e cila është dashuruar me Arturin, një djalë u bukur i qytetit, familja e të cilit është politikisht në kundërshtim me qeverinë totalitare. Dhe pikërisht kjo lidhje është edhe boshti i këtij filmi.

Filmi është i zhanrit dramë kurse për premierën e këtij filmi ende nuk është bërë e ditur se kur dhe ku do të prezantohet./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme