Shqipëria po promovohet në mënyrën briliante në serialin holandez ‘Wie is de Mol’, arrihen shifra rekord të audiencës

25 Janar, 2022 - 12:00 pm

Njëri ndër spektaklet më të famshme në Holandë “Wie is de Mol” kishin zgjedhur Shqipërinë si sheshxhirimi, dhe në episodat e para kanë arritur shifra rekord të audiencës, shkruan KultPlus.

Ministrja e Kulturës në Shqipëri, Elva Margariti, ka shkruar në llogarinë zyrtare se kjo padyshim që është një promovim perfekt për vendin e saj.

“Kur mësuam se producentët e spektaklit të famshëm “Wie is de Mol?” ne Hollandë kishin zgjedhur Shqipërinë si sheshxhirimi, padyshim menduam që ky ishte promovimi perfekt për vendin tonë, te një vend tjetër që me shumë gjasë dinte pak ose aspak për të”, thuhet në shkrimin e saj.

Në 4 episodet e parë është arritur një numër rekord i audiencës, derisa shihet se Shqipëria ka ngjallur një kuriozitet të jashtëzakonshmëm te publiku.

“Me siguri rezultatet do t’i shohim gjatë sezonit turistik”, shton në fund ministrja. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme