Shumat marramendëse që fituan aktorët e “Game of Thrones”

21 Prill, 2021 - 9:07 am

Suksesi i serialit “Game Of Thrones” që mbretëroi kategorinë dramë dhe fantazi përreth një dekadë, ka sjellë famë dhe të ardhura të jashtëzakonshme për aktorët protagonistë të saj.

Që prej debutimit në 2011, “Game of Thrones” ka thyer rekorde të shumta përreth globit dhe është shndërruar në serialin më të vlerësuar të HBO dhe më të shikuar sigurisht.

Gjithashtu, është bërë marka më e licencuar në historinë e HBO, duke frymëzuar reklama të shumta, produkte dhe aksesorë.

Kështu, yjet e Game of Thrones kanë grumbulluar pasuri marramendëse, ku listën e kryeson Sean Bean. / Gazeta express / KultPlus.com

Gwendoline Christie – 4,4 milionë euro
Maisie Williams – 5,1 milionë euro
Natalie Dormer – 5,1 milionë euro
Sophie Turner 25 – 6,7 milionë euro
Alfie Allen – 6,7 milionë euro
Lena Headey – 7,5 milionë euro
Kit Harington – 10 milionë euro
Emilia Clarke – 10,9 milionë euro
Jason Momoa – 11,8 milionë euro
 Peter Dinklage – 12,6 milionë euro
Nikolaj Coster-Waldau – 13,4 milionë euro
Sean Bean – 22,7 milionë euro

Të fundit

Të ngjajshme