Si Në Vaj” vlerësohet me një çmim prestigjioz në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në ‘Tiranë’

29 Shtator, 2023 - 11:06 pm

Filmi “Si Në Vaj” është vlerësuar me një çmim prestigjioz në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Tiranë, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë regjisorja e këtij filmi Aulona Selmani.

Suksesi i filmit është një burim krenarie për krijuesit e tij.

Filmi “Si Në Vaj” flet se si dikur një e ve e re, Nadie është nën vëzhgimin e vazhdueshëm nga kunatat e saj. Por më pas shfaqet një autoportret nga e kaluara e saj dhe vë në pikëpyetje mënyrën e saj të jetesës.

Çmimi i fundit për filmin “Si në Vaj” ishte edhe në PriFest, kur u shpall filmi më i mirë i metrazhit të mesëm.

Ndërkaq, si pjesë e jurisë në Tiranë, ishin anëtarët: Can Merdan Dogan, Marek Wesolowski, Neritan Zinxhiria. /KultPlus.com

Të ngjajshme